Aktualności

Dzieci odwiedziły dąbrowską jednostkę Policji

Data publikacji 17.05.2023

Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej gościli u siebie najmłodszych uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lipinach. Dzieci mogły zobaczyć, jak pracują mundurowi, zwiedzić budynek komendy oraz poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (16.05.br.) do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przyszli niecodzienni goście. Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Lipinach wraz z opiekunami odwiedzili dąbrowską jednostkę Policji. W trakcie wycieczki po komendzie najmłodsi zobaczyli między innymi stanowisko oficera dyżurnego jednostki. Tam, funkcjonariusze opowiedzieli, w jakich sytuacjach należy dzwonić pod  numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.

Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Mundurowi zwrócili uwagę najmłodszym na zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, zabaw na świeżym powietrzu, zwłaszcza w gospodarstwach rolnych oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą korzystanie z „dzikich” kąpielisk. Dzieci miały również okazję uzyskać bliższe informacje na temat pracy przewodników psów służbowych , a także obejrzeć pokaz tresury psów oraz wysłuchać rad co robić podczas ataku psa. Na koniec mundurowi zaprezentowali wyposażenie radiowozu jak również urządzenia i przyrządy używane podczas codziennej służby.

W trakcie wizyty część maluchów głośno zadeklarowała chęć zostania w przyszłości policjantami.
 

Powrót na górę strony