Aktualności

Stracił prawo jazdy, które otrzymał …. kilka dni temu

Data publikacji 17.05.2023

18-letni kierowca jechał pandą z prędkością 111 km/h na terenie obszaru zabudowanego w Zubrzycy Dolnej. Młody kierowca został ukarany przez policjantów z nowotarskiej grupy Speed wysokim mandatem karnym, 14 punktami karnymi i na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy uzyskane … kilka dni temu.

We wtorek (16 maja br.) w miejscowości Zubrzyca Dolna, policjanci z nowotarskiej grupy Speed pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Grupa Speed zajmuje się głównie ujawnianiem i eliminowaniem z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Około godziny 17, uwagę policjantów zwrócił samochód osobowy marki Fiat, który pomimo intensywnych opadów deszczu, śliskiej jezdni i zakrętów poruszał się zdecydowanie za szybko. W pewnym momencie kierowca rozpędził swoją pandę do 111 km/h na terenie obszaru zabudowanego, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Funkcjonariusze bardzo szybko ostudzili zapał kierowcy, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że fiata prowadził 18-letni mieszkaniec Jabłonki, który zaledwie kilka dni temu odebrał prawo jazdy i jechał kupić pierwszy samochód. Dodatkowo jako pasażerów wiózł swoich kolegów. Młody kierowca za nadmierne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 14 punktami karnymi. 18-latek na najbliższe trzy miesiące stracił tak wyczekiwany przez nastoletnie osoby dokument prawa jazdy.
Apelujemy o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę. Przed naciśnięciem pedału gazu warto pomyśleć o bezpieczeństwie swoim, pasażerów oraz innych użytkowników dróg, konsekwencjach i niemałych kosztach mandatu karnego.
 

Powrót na górę strony