Aktualności

Włamywacz recydywista zatrzymany

Data publikacji 17.05.2023

Policjanci z Piwnicznej-Zdroju, w powiecie nowosądeckim, ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w kwietniu br. roku włamywał się i okradał niezamieszkałe budynki na terenie miasta. 49-letni złodziej recydywista usłyszał już zarzuty, a policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

W kwietniu br. policjanci z Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem różnych obiektów na terenie miasta, w związku z czym prowadzili liczne czynności mające na celu ustalenie sprawców tych przestępstw.

Kilka dni temu, współdziałając z policjantami z sądeckiej komendy, funkcjonariusze trafili na trop podejrzewanego o te czyny  49-latka, który został zatrzymany. W wyniku przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę, policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z włamań do dwóch niezamieszkałych budynków i kontenera pełniącego funkcję magazynu. Jego łupem padły urządzenia służące do prac budowalnych, pilarka spalinowa, kable i różne akcesoria elektrotechniczne. Właściciele oszacowali wartość skradzionego mienia na blisko 18 tys. złotych. Policjanci odzyskali znaczną jego część.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego zebranego przez piwniczańskich policjantów mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w warunkach recydywy. Z uwagi na to, że 49-latek odbywał karę więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd może orzec wyższy wymiar kary - nawet do 15 lat. 
 

Powrót na górę strony