Aktualności

46-latek z Nowej Huty posiadał nielegalne papierosy oraz krajankę tytoniową

Data publikacji 18.05.2023

Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie namierzyli na jednym z placów targowych w Nowej Hucie mężczyznę z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Przy mężczyźnie a także w jego miejscu zamieszkania zarekwirowano 12 500 papierosów oraz prawie 32 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

10 maja br. funkcjonariusze pojechali w rejon Nowej Huty, gdzie według wcześniejszych ustaleń miało dochodzić do sprzedaży, nielegalnych wyrobów tytoniowych. Będąc na miejscu, policjanci zauważyli mężczyznę, który w torbie zakupowej przenosił paczki papierosów, najprawdpodobniej do sprzedaży. Przy mężczyźnie  zabezpieczono 150 paczek nielegalnych papierosów. Podczas przeszukania jego mieszkania oraz komórki lokatorskiej policjanci natrafili na kolejne wyroby tytoniowe oraz krajankę. Łącznie w trakcie czynności zabezpieczono blisko 12 500 papierosów oraz prawie 32 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonego podatku VAT i akcyzy wynoszą ponad 51 000 złotych. Za posiadanie prawnie zabronionych rzeczy, mieszkańcowi z Nowej Huty grozi kara grzywny oraz pozbawienie wolności.

  • kilkaset opakowań zabezpieczonych nielegalnych papierosów znajdujących się w niebieskiej torbie
  • zabezpieczone nielegalne paczki papierosów znajduace się w niebieskiej torbie oraz worki foliowe z krajanka tytoniową umieszczone w niebieskiej torbie
Powrót na górę strony