Aktualności

Policjanci na imprezie plenerowej „Kosmiczny piknik z książką”

Data publikacji 22.05.2023

20 maja br. na terenie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. H. Kołłątaja w Krakowie odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Kosmiczny piknik z książką”. W powyższym wydarzeniu uczestniczyli: kom. Beata Wcisło z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz asp. szt. Adrian Sobesto z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Wydział Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z psem służbowym „Pchełka”.

W tym roku organizator przygotował wiele atrakcji w szczególności skierowanych do najmłodszych. Przy stanowisku Policji dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci przymierzając mundurki. Dodatkowo na pamiątkę można było zrobić sobie zdjęcie z maskotką małopolskiej Policji „Inspektorem Wawelkiem”. Ponadto każdy, kto odwiedził policjantów, otrzymał kartkę z odciskami swoich linii papilarnych. Uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznać się nie tylko z pracą policjanta, ale także porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa. Celem przedsięwzięcia była edukacja dzieci i młodzieży na temat  szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz promowanie zdrowego stylu życia, a także kształtowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży w związku z zbliżającymi się wakacjami. Podczas imprezy dzieci uczyły się przewidywania konsekwencji swoich działań, dowiedziały się, czym jest branie odpowiedzialności za siebie i innych. Wszystkim, którzy odwiedzili stanowisko Policji, przekazywane były materiały profilaktyczne, ulotki, krzyżówki i inne gadżety promujące bezpieczne zachowania.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych cieszyła się prezentacja umiejętności „Pchełki”, psa policyjnego pod opieką asp. szt. Adrian Sobesto.

 

 

  • policyjne stoisko profilaktyczne
  • dziecko pozuje do zdjęcia z policyjną maskotką - Wawelkiem
  • Wawelek i przewodnik z psem służbowym
  • Policjanci, pies służbowy i Wawelek pozują do zdjęcia z dzieckiem
  • policjanci, uczniowie klas mundurowych, policyjny pies służbowy pozują do zdjęcia z dzieckiem
  • uczestnicy pikniku przy policyjnym stoisku profilaktycznym
Powrót na górę strony