Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 23.05.2023

Patrol mieszany Policji i Straży Miejskiej zatrzymał 47 – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie mienia. Drogowego przestępcę wypatrzyli inni uczestnicy ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (20/21.05.br.) w Kętach. Tuż przed godziną 22, mieszkańcy Kęt zauważyli, że wyjeżdżający z parkingu na osiedlu Sikorskiego w Kętach volkswagen uderzył w ogrodzenie, po czym nie zatrzymując się slalomem odjechał z miejsca zdarzenia. W związku z dziwnym zachowaniem kierowcy świadkowie pojechali za nim informując o zdarzeniu operatora numeru alarmowego 112, który z kolei powiadomił kęcką Policję. Na miejsce pojechał patrol w składzie policjant i strażnik miejski. Na jednym z parkingów zgłaszający wskazali volkswagena, za którego kierownicą siedział 47 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnie w określonych odstępach czasu kilkakrotnie przeprowadzono badanie jego stanu trzeźwości.

Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat.
Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.

Na podziękowanie za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują mieszkańcy Kęt, którzy widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy pojechali za nim informując Policję.

 

Powrót na górę strony