Aktualności

„Rowerem przez Polskę od Tatr po Bałtyk – 2023” kampania realizowana w imieniu Fundacji Prodriver przy udziale policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie

Data publikacji 24.05.2023

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, na spotkaniu w jednym z krakowskich liceów, promowali wspólnie z Prezesem Fundacji Prodriver, zasady bezpiecznego poruszania się po polskich drogach.

23 maja br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie spotkali się z Prezesem Fundacji Prodriver, który od lat promuje bezpieczeństwo na polskich drogach. W ramach kampanii „Rowerem przez Polskę od Tatr po Bałtyk – 2023”, której celem jest 5- dniowy przejazd rowerem z Zakopanego do Gdańska, postanowił spotykać się z po drodze z młodzieżą, aby uczyć na swoim przykładzie bezpiecznej jazdy rowerem i hulajnogą, tłumacząc jak należy przygotować się do takiej wyprawy. 
Jednym z „przystanków” autora wyprawy, był Kraków. Policjanci zorganizowali z tej okazji spotkanie z krakowską młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym nr XXIX, aby mówić o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem i hulajnogą. 
Mundurowi z krakowskiej drogówki, wspólnie z Prezesem Fundacji Prodriver i funkcjonariuszem Straży Miejskiej dzielili się swoją wiedzą na temat przepisów. Omówili jak w praktyce działają przepisy dotyczące poruszania się osób na jednośladach, wskazując zagrożenia z jakimi najczęściej spotykają się ci uczestnicy ruchu drogowego.
Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu i zadawali pytania, które pomogły rozwiać wątpliwości dotyczące przepisów w ruchu drogowym oraz umiejętności jakie należy posiadać, aby wybrać się rowerem w tak odległą trasę. 
 

  • Grupowe zdjęcie uczestników spotkania, policjantów, strażnika miejskiego i Prezesa Prodriver
  • Prezes Fundacji Prodriver prowadzi spotkanie w sali lekcyjnej
Powrót na górę strony