Aktualności

Czterech poszukiwanych zatrzymanych. Piąty sam się zgłosił

Data publikacji 25.05.2023

Policjanci w ciągu jednego dnia, z „listy” poszukiwanych na terenie powiatu oświęcimskiego, skreślili pięciu mężczyzn. Czterech, funkcjonariusze zatrzymali w wyniku ustalenia miejsc, w których poszukiwani ukrywali się. Natomiast jeden z poszukiwanych na Policję zgłosił się sam. Za kratki nie trafi ponieważ uregulował grzywnę za niezapłacenie której był ścigany.

W środę (24.05.br.), tuż po godzinie 11, w jednym z oświęcimskich mieszkań policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Oświęcimia poszukiwanego trzema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu za przestępstwo narkotykowe, rozbój oraz wykroczenie porządkowe. Zatrzymany za kratkami spędzi siedem miesięcy.
Po południu, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z zatorskiego komisariatu Policji na terenie jednej z posesji w gminie Zator  zatrzymali 36 – letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary w wymiarze trzech miesięcy za przestępstwa seksualne.      
Tuż po godzinie 19, na terenie Poręby Wielkiej policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 51 – letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary w wymiarze dziewięciu miesięcy za znęcanie. 
O godzinie 20.40, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali wezwani do awantury domowej do której doszło na terenie jednej z posesji w Malcu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcą awantury jest nietrzeźwy 43 -  letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna został zatrzymany ponieważ był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary aresztu w wymiarze 10 dni za wykroczenie drogowe.
Z kolei po godzinie 22, do Komisariatu Policji w Zatorze zgłosił się 28 – letni mieszkaniec gminy Zator. Mężczyzna wiedział, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Wadowicach  do odbycia 10 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe, za które nie zapłacił kary grzywny. Mężczyzna skorzystał z możliwości uwolnienia się od kary aresztu poprzez zapłacenie zaległej grzywny w kwocie 300zł Poświadczył to okazując przelew bankowy.


 

Powrót na górę strony