Aktualności

Policjanci spotkali się z seniorami w Bachowicach

Data publikacji 25.05.2023

Policjanci ze Spytkowic, w powiecie wadowickim, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Domu Seniora w Bachowicach. Tematem prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych.

24 maja br., kierownik Posterunku Policji w Spytkowicach – asp. Paweł Rajda oraz dzielnicowy – sierż. sztab. Konrad Antosz, brali udział w spotkaniu z seniorami z Domu Seniora w Bachowicach, które miało na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami ochrony przed oszustwami czy kradzieżami.

Mundurowi przekazali uczestnikom spotkania niezbędną wiedzę mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” czy „na pracownika opieki społecznej”. Policjanci zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze i samotnie mieszkające. Poruszyli również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także promowali konieczność używania elementów odblaskowych. W ramach kampanii „Stop włamaniom do domów” mundurowi przypomnieli zasady właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania i domu.

Dodatkowo policjanci odpowiadali na pytania uczestników związane z tematyką spotkania, jak również innych problemów,  jakie nurtują ludzi starszych. Każdy otrzymał ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz magnesy. Ponadto Dom Seniora otrzymał kamizelki odblaskowe, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie IPA Kalwaria Zebrzydowska.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

 

Powrót na górę strony