Aktualności

Dzień Dziecka z udziałem krakowskich policjantów na terenie ZOO

Data publikacji 02.06.2023

Jak co roku najmłodsi czekają niecierpliwie na wyjątkowe święto, jakim jest Dzień Dziecka. Z tej okazji krakowscy mundurowi organizują liczne atrakcje, a także biorą udział w imprezach realizowanych dla najmłodszych.

W dniach 1 i 2 czerwca br. na terenie Ogrodu Zoologicznego w Krakowie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, Wydziału Sztab Policji oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej krakowskiej Komendy Miejskiej uczestniczyli w obchodach z okazji „Dnia Dziecka”. W ramach spotkania funkcjonariusze przygotowali stoiska profilaktyczne na których można było znaleźć materiały edukacyjne, kolorowanki, pluszaki i elementy odblaskowe. Mundurowi rozdawali ulotki promocyjne, a także odpowiadali na pytania uczestników. Ponadto każdy zainteresowany mógł zrobić zdjęcie, a także usiąść na policyjnym motocyklu i zobaczyć wnętrze radiowozu. Technik kryminalistyki przedstawił metody zabezpieczania śladów oraz wykonał dzieciom odciski palców na pamiątkowych kartach. Ogromną atrakcją było pojawienie się policyjnej maskotki Inspektora Wawelka, z którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie. Obecność mundurowych w tym miejscu była wielką niespodzianką, ale największą frajdą dla dzieciaków, było pojawienie się przewodnika psów służbowych wraz ze swoim czworonożnym towarzyszem. Przewodnik opowiadał maluchom jak psy policyjne pomagają na służbie m.in. w poszukiwaniach osób zaginionych. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem jego umiejętności i wykonywania komend wydawanych przez przewodnika.
Podczas wydarzenia promowano również zawód policjanta, zainteresowanym tłumaczono jak przebiega rekrutacja do służby oraz jakie należy spełnić wymogi, aby zostać policjantem.

  • Funkcjonariuszka i dzieci oglądające ulotki, przy stoisku profilaktycznym.
  • Grupowe zdjęcie dzieci z Inspektorem Wawelkiem.
  • Maluchy stojące z maskotką policyjną.
  • Policjanci stojący wraz z dziećmi przy stoisku profilaktycznym.
  • Policjant rozdaje dzieciom pamiątki przy stoisku profilaktycznym.
  • Policjantka trzyma ulotkę i rozmawia z dwójką młodych ludzi.
  • Policjantka wraz z dziewczynką siedzącą na policyjnym motocyklu.
  • Policjantka wykonująca pamiątkowe odciski palców na karcie.
  • Wspólne zdjęcie przewodnika psa, jego czworonoga i dzieci.
Powrót na górę strony