Aktualności

Policjanci promowali zasady bezpieczeństwa i służbę w Policji na kolejnych piknikach rodzinnych

Data publikacji 05.06.2023

W pierwszy, niezwykle słoneczny weekend czerwca (3 i 4.06.2023) w powiecie oświęcimskim policjanci oprócz zadań związanych z czuwaniem nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu oświęcimskiego, brali również udział w zabezpieczeniu rajdów rowerowych, dbaniu o ład i porządek publiczny w miejscach gdzie odbywały się różnego rodzaju imprezy kulturalne, a także uczestniczyli w piknikach rodzinnych na których promowali zasady bezpieczeństwa oraz służbę policjanta.

Organizatorzy pikników rodzinnych w Grojcu, Zatorze, Palczowicach, Piotrowicach oraz w Kętach przygotowali wiele niezwykłych i ciekawych, a także smacznych propozycji. 
Swoje stoiska profilaktyczne ze sprzętem policyjnym przygotowała Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, Komisariat Policji w Zatorze, Komisariat Policji w Kętach, a także Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, której przedstawiciele prezentowali stoisko w Grojcu na pikniku z okazji 75 – lecia powstania Biblioteki. 
Policjanci na stoiskach prezentowali radiowozy, sprzęt oraz  wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie i zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  Młodym uczestnikom pikniku przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa dziecka w miejscu zamieszkania, bezpieczeństwa na drodze, bezpieczeństwa w podróży, bezpieczeństwa nad wodą oraz bezpieczeństwa w Internecie.  Chętni mogli zrobić sobie odcisk linii papilarnych, a także otrzymać na rękę pieczątkę z Inspektorem Wawelkiem.  Ponadto mundurowi omówili zadania realizowane przez różne piony Policji, a także zaprezentowali poszczególne elementy wyposażenia służbowego oraz ubiór ochronny wykorzystywany przez policjantów podczas zabezpieczenia meczy oraz imprez masowych. Starszym uczestnikom pikniku policjanci prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali o sposobach zabezpieczenia mieszkań i domów podczas nieobecności, a także o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców. Odpowiedzieli również na wiele pytań związanych z zasadami rekrutacji i służbą w Policji. Dzieci i młodzież, a także i ich rodzice chętnie przymierzali elementy umundurowania i wsiadali za kierownicę radiowozów oraz motocykli, a także robili pamiątkowe zdjęcia z maskotką małopolskiej Policji Inspektorem Wawelkiem.


 

  • piknik Dzień Dziecka Stadion Kęty dzieci przed radiowozem w tle inne osoby na  pikniku rodzinnym
  • stoisko policyjne na pikniku w Zatorze  radiowóz obok stoją uczestnicy pikniku
  • stoisko policyjne na pikniku w Zatorze  policjant prezentuje dzieciom materiały profilaktyczne
  • stoisko policyjne na pikniku w Zatorze  policjant z grupą młodzieży  przed stoiskiem
Powrót na górę strony