Aktualności

Pijani rowerzyści

Data publikacji 06.06.2023

Kilku pijanych rowerzystów ukarali tarnowscy policjanci. Rekordzistą był mężczyzna, który we krwi miał niemalże 3 promile.

W  miniony weekend, tarnowscy policjanci byli kilka razy wzywani do zdarzeń z udziałem nietrzeźwych rowerzystów, którzy poruszali się drogami dla rowerów. W powiecie tarnowskim na popularnej trasie Velo Dunajec taki zgłoszeń było kilka. Trzech rowerzystów wsiadło na swoje rowery mając w organizmach sporo ponad 2 promile, a jeden z nich posiadał dodatkowo orzeczony zakaz kierowania rowerami. 
Natomiast mieszkaniec powiatu tarnowskiego, po rozmowie z kolegą usiłował wsiąść na rower, niestety stracił równowagę, przewrócił się i rozbił głowę. Zostali wezwani ratownicy, którzy zaopatrzyli rannego. Na miejscu pojawili się także policjanci tarnowskiego ruchu drogowego, gdyż od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Rowerzysta w wydychanym powietrzu miał ponad 1,3 mg/l, co daje ponad 2.7 promila alkoholu we krwi. Mężczyźnie nic wiele się nie stało, natomiast w każdym przypadku zostanie przeprowadzone postępowanie w związku z jazdą rowerem po alkoholu. 
Policjanci przypominają, że kierując rowerem w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości po drodze publicznej naruszamy artykuł 87 kodeksu wykroczeń. Narażamy się tym samym na odpowiedzialność mogącą skutkować karą aresztu, grzywną nie mniejszą niż 2500 złotych, a także zakazem kierowania rowerem. 

Powrót na górę strony