Aktualności

Wizyta licealistów w dąbrowskiej jednostce Policji

Data publikacji 09.06.2023

Licealiści z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili dąbrowską komendę Policji. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z uczniami o procedurze związanej z naborem do służby oraz o specyfice zawodu policjanta.

We wtorek (6 czerwca br.)  młodzież licealna z  Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć jednostkę Policji od środka, zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta oraz poszczególnymi wydziałami. Gościom została objaśniona struktura organizacyjna jednostki, a także przybliżone zadania, jakimi w codziennej służbie zajmują się policjanci w poszczególnych wydziałach , takich jak prewencja, ruch drogowy, wydział kryminalny czy przestępczości gospodarczej. 
Do podjęcia służby w Policji, uczniów zachęcali policjanci reprezentujący pion prewencji. Podczas spotkania funkcjonariusze przybliżyli licealistom rolę, jaką spełnia Policja w społeczeństwie i jak ważne jest hasło „Pomagamy i Chronimy” podczas pełnionej  codziennej służby. Zainteresowani otrzymali informacje o procedurze kwalifikacyjnej oraz wymagań, jakie należy spełnić, aby dostać się do Policji. Uczniowie mogli się dowiedzieć się jak przebiega każdy z etapów rekrutacji. Ponadto mundurowi rozdawali materiały edukacyjne promujące służbę w Policji, które stanowiły dopełnienie informacji poruszanych na spotkaniu.
 

  • policjanci siedzący za biurkiem prowadzący spotkanie. Przed nimi uczniowie siedzący w ławakach
  • policjant siedzący za biurkiem, za min sztandar policji. Przed mundurowym uczniowie siedzący przy stole, a na nim broszuty
Powrót na górę strony