Aktualności

Zaginiony 85-latek odnaleziony już po 3 godzinach poszukiwań

Data publikacji 09.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, w powiecie krakowskim, zostali powiadomieni o zaginięciu 85-latka, który wyszedł na spacer i nie powrócił do miejsca zamieszkania. Policjanci niezwłocznie wszczęli poszukiwania i odnaleźli mężczyznę już po 3 godzinach.

Do zaginięcia 85-latka z Krzeszowic doszło 6 czerwca br. Mężczyzna około godziny 18.00 wyszedł z miejsca zamieszkania, nie informując nikogo dokąd się udaje. Przed północą, zmartwiona rodzina zgłosiła zaginięcie w miejscowym komisariacie. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli działania poszukiwawcze za 85-latkiem.
Do czynności zaangażowano 12 policjantów oraz psa tropiącego, a także 40 strażaków z okolicznych OSP i JRG 3 w Krakowie. Wykorzystano też quady i drony. Patrole Policji i straży pożarnej penetrowały pobliski teren. Już po 3 godzinach, policjanci szczęśliwie odnaleźli 85-latka. Szedł on polną drogą w rejonie nieużytków rolnych w odległości około 500 metrów od najbliższych zabudowań i około 6 km od swojego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był wycieńczony i osłabiony, więc mundurowi dali mu wody, a następnie przetransportowali go do miejsca zamieszkania, gdzie wezwali załogę pogotowia ratunkowego w celu jego przebadania. Oświadczył on mundurowym, że gdy wyszedł z domu na spacer to stracił orientację w terenie przez co się zgubił i nie znał drogi powrotnej do domu. 85-latek został pod opieką rodziny.

Powrót na górę strony