Aktualności

Tymczasowy areszt wobec sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 13.06.2023

Policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej 43-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Mieszkańcowi Szczucina grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (09 czerwca br.) szczucińscy funkcjonariusze w wyniku podjętej interwencji domowej zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej konkubiny. Od pokrzywdzonej kobiety niezwłocznie przyjęto zawiadomienie o znęcaniu. Jak ustalili policjanci agresywne zachowania mężczyzny nasilały się od stycznia 2023 roku wobec kobiety, gdzie oprócz stosowania przemocy psychicznej i fizycznej szczucinianin zaczął kierować groźby pozbawienia życia nie tylko swojej ofierze, ale również jej dzieciom.

W toku postepowania przygotowawczego Prokurator Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy w rodzinie. 10 czerwca br. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy.  

Sprawcy przemocy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony