Aktualności

Włamywacze do altan letniskowych zatrzymani przez krakowskich policjantów

Data publikacji 13.06.2023

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali i przedstawili zarzuty trzem osobom, które włamały się do budynku na terenie ogródków działkowych i ukradły kosiarki oraz inny sprzęt. Okazało się, że jeden z mężczyzn odpowiada również za kradzieże na działkach, które miały miejsce pod koniec maja br. Złodzieje odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

7  czerwca br. policjanci z krakowskiego komisariatu IV na podstawie działań operacyjnych ustalili, że dzień wcześniej tj. 6 czerwca br. doszło do włamania na terenie ogródków działkowych przy ul. Polnych Kwiatów. Po przybyciu na miejsce kryminalni zastali właściciela jednej z działek, który potwierdził, że do jego altany dzień wcześniej ktoś się włamał, zrywając kłódkę i ukradł kosiarkę spalinową, podkaszarkę i inne rzeczy o łącznej wartości ok. 3 tys. złotych. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcy włamania mogą przebywać w pustostanie przy ul. Księcia Józefa. Policjanci, tego samego dnia udali się do pustostanu, w którym zastali, dwóch mężczyzn tj.  55 i 58-latka oraz 44-letnią kobietę. Osoby te zostały wylegitymowane, a pomieszczenie przeszukane. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń kryminalni ujawnili przedmioty, które zostały skradzione dzień wcześniej, a także rzeczy pochodzące z innych kradzieży, do których doszło pod koniec maja br. Wylegitymowane osoby przyznały się do włamania na działkę poprzedniego dnia. Podczas przeprowadzonych czynności ustalono, że to 58-latek miał związek z także z innymi włamaniami, do których doszło pod koniec maja br. na terenie tych ogródków działkowych. Mężczyzna z budynku gospodarczego zabrał wówczas ubrania, jedzenie i urządzenia ogrodowe o łącznej wartości nieco ponad tysiąca złotych. 
Funkcjonariusze zatrzymanym osobom przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem, której dopuścili się w dniu 6 czerwca br. Ponadto 58-latek usłyszał ten zarzut za wcześniejsze kradzieże. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

  • Kosiarka spalinowa i inne skradzione rzeczy z przestępstwa.
  • Skradziona kosiarka spalinowa.
Powrót na górę strony