Aktualności

Pijana 20 – latka wsiadła za kierownicę alfy łamiąc zakaz kierowania

Data publikacji 13.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach w ciągu trzech dni dwukrotnie zatrzymali 20 – latkę, która wsiadła za kierownicę po alkoholu, łamiąc sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W piątek (9.06.2023) tuż po godzinie 21 w Kętach na ulicy Sobieskiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Alfa Romeo. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą auta siedzi będąca pod wpływem alkoholu 20 – letnia mieszkanka Kęt. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu.

Ponadto okazało się, że kobieta prowadząc samochód złamała również sądownie orzeczony w 2022 roku zakaz kierowania pojazdami. Dwa dni później – w niedzielne popołudnie na ulicy Kościuszki w Kętach inny patrol zauważył tę samą kobietę ponownie za kierownicą alfy. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu. Kobieta ponownie trafiła do kęckiego komisariatu Policji. 
 
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony