Aktualności

Nietrzeźwy ojciec opiekował się dziećmi

Data publikacji 13.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu prowadzą postępowanie wobec 39–letniego mieszkańca gminy Libiąż , który w stanie nietrzeźwości (2,5 ‰) opiekował się dwójką małoletnich dzieci w wieku 3 i 10 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu prowadzą  postępowanie wobec 39  – letniego mieszkańca gminy Libiąż , który w stanie nietrzeźwości ( 2,5 ‰) opiekował się dwójką małoletnich dzieci w wieku 3 i 10 lat.  
Do interwencji Policji doszło wczoraj tj. 12 czerwca br. w południe  w jednym z mieszkań znajdujących się w Libiążu. Tuż przed godziną 12 do dyżurnego libiąskiego Komisariatu zadzwonił 10 – latek i poinformował, że nietrzeźwy ojciec opiekuje się nim i jego rodzeństwem.
Skierowany na miejsce patrol Policji potwierdził zgłoszenie. W mieszkaniu znajdowała się dwójka małoletnich dzieci i ich ojciec. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. 39 – latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z  wynikiem 2,5 promila. 
Przybyła na miejsce interwencji babcia małoletnich przejęła nad nimi opiekę. O całym zdarzeniu został poinformowany Sąd Rodzinny. 
Przypominamy!
Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku o całym zdarzeniu zostanie poinformowany również Sąd Rodzinny.
Zgodnie z kodeksem wykroczeń osoba mająca obowiązek opieki, nadzoru nad małoletnim do lat 7 dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. Wedle kodeksu karnego, jeżeli na osobie ciąży obowiązek opieki nad osobą, narażoną na niebezpieczeństwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Powrót na górę strony