Aktualności

Wypadki przy pracy w libiąskich kopalniach

Data publikacji 14.06.2023

Na terenie gminy Libiąż, w powiecie chrzanowskim, jednego dnia doszło do dwóch wypadków przy pracy. Jedna z osób poniosła śmierć na miejscu, druga została ranna i śmigłowcem została przetransportowana do szpitala. Oba zdarzenia miały miejsce w kopalniach - jeden kopalni węgla kamiennego, drugi w kopalni dolomitu.

13 czerwca br., około godz. 4 do libiąskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie, że na terenie Kopalni Węgla Kamiennego w Libiążu, 800 metrów pod ziemią 25 – letni górnik w wyniku wypadku poniósł śmierć na miejscu. Do późnych godzin popołudniowych trwały czynności na miejscu zdarzenia wykonywane przez policjantów, prokuratora, Wyższy Urząd Górniczy oraz Państwową Inspekcję Pracy.  

Do drugiego wypadku doszło około godz. 18, w Kopalni Dolomitu w Libiążu. Tam, z wysokości spadła maszyna „wiertnicza” wraz z obsługującym ją 51 – letnim mężczyzną. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało poszkodowanego do szpitala, a na miejscu wypadku również działały służby. 
Okoliczności tych zdarzeń zostaną wyjaśnione w prowadzonych postępowaniach.

Powrót na górę strony