Aktualności

Otwarcie Sezonowego Posterunku Wodnego Policji nad zalewem w Klimkówce

Data publikacji 16.06.2023

15 czerwca br., nad zalewem w Klimkówce, w powiecie gorlickim, zwodowano nową policyjną łódź patrolową i otworzono Sezonowy Posterunek Policji.

Od tego dnia, zaczął działać w rejonie największego zbiornika wodnego w powiecie gorlickim sezonowy posterunek wodny. Policjanci będą tam pełnić codziennie służbę wspólnie z ratownikami WOPR, przez trzy miesiące, aż do połowy września. Funkcjonariusze Sezonowego Posterunku Policji w Klimkówce mają do dyspozycji nowoczesną łódź patrolową, którą będą wykorzystywać do patrolowania akwenu. Nowa policyjna łódź patrolowa została zakupiona dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Poza tym, do wykorzystania w służbie mają policyjnego quada oraz rowery, na którym to sprzęcie będą patrolować ścieżki rowerowe i miejsca trudno dostępne znajdujące się wokół zbiornika wodnego w Klimkówce. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo lokalnym mieszkańcom oraz turystom, którzy corocznie licznie odwiedzają rejon zalewu w Klimkówce.

 

 

  • Dwóch policjantów na rowerach patroluje tern przyległy do zbiornika wodnego. W tle jezioro, zapora i zalesione wzgórze
  • Dwóch policjantów stoi na pomoście przed policyjną łodzią
  • Łódź policyjna stoi na przyczepie na brzegu. W łodzi stoi dwóch policjantów
  • Policjanci łodzią patroluja zalew wodny
  • Policjanci łodzią patrolują zalew wodny
  • Samochód policyjny z przyczepką na której jest łódź policyjna stoi częsćiowo w wodzie, wodowanie łodzi policyjnej
Powrót na górę strony