Aktualności

Dąbrowscy policjanci kontrolują zbiorniki wodne w powiecie

Data publikacji 20.06.2023

Początek wakacji już za parę dni. Upalna pogoda zachęca do wypoczynku nad wodą. Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej patrolują rejony zbiorników wodnych w powiecie.

W sezonie letnim, w ramach swoich codziennych zadań mundurowi kontrolują  miejsca nad wodą, gdzie kąpiel jest zabroniona, a może gromadzić się młodzież.  Podejmowane działania mają na celu zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym i reakcję na każdy przejaw naruszenia prawa.

Policyjni profilaktycy od przeszło miesiąca zangażowani są w działania związane z wakacjami oraz letnim wypoczynkiem. Funkcjonariusze, prowadząc prelekcje w szkołach w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, informują młodzież o zagrożeniach wynikających z kąpieli w miejscach niedozwolonych. Przypominają, że aby wypoczynek nad wodą był bezpieczny, należy również zabrać ze sobą nad wodę zdrowy rozsądek.

Równolegle do działań profilaktycznych, prowadzone są działania kontrolne, szczególne w rejonie zalewu „Narożniki” koło Radgoszczy oraz innych tzw. dzikich kąpieliskach na terenie powiatu dąbrowskiego. Policjanci systematycznie pojawiają się w takich miejscach, aby zwalczać wszelkie przejawy niebezpiecznych zachowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zwykle mają nieznane dno i głębokość, a korzystanie z nich jest nie tylko wykroczeniem opisanym w przepisach prawnych, za które grozi grzywna, ale częstą przyczyną tragedii.
 

Powrót na górę strony