Aktualności

Czterech poszukiwanych zatrzymanych w powiecie oświęcimskim 

Data publikacji 20.06.2023

Policjanci z powiatu oświęcimskiego z „listy” poszukiwanych skreślili kolejnych czterech mężczyzn. 

W piątek (16.06.br.), rano policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas interwencji związanej z awanturą domową w jednym z mieszkań na terenie Brzeszcz zatrzymali 35 – latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu celem odbycia 120 dni kary pozbawienia wolności za przestępstwo zniszczenia mienia. 

Tuż po godzinie 16, podczas patrolu na terenie Graboszyc policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Zatorze zauważyli rowerzystę, który wyglądem przypominał poszukiwanego mieszkańca gminy. Podczas legitymowania mundurowi potwierdzili swoje spostrzeżenie. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 270 dni za przestępstwo uszkodzenia mienia.

Tuż przed godziną 19, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny ujętego w jednej z oświęcimskich perfumerii na kradzieży markowych perfum wartych 500 zł. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce gdzie z rąk pracowników ochrony przejęli sprawcę kradzieży. Po sprawdzeniu jego danych osobowych okazało się, że jest to 19 – letni mieszkaniec Brzeszcz poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pozbawienia wolności  wymiarze 15 miesięcy za przestępstwa narkotykowe i kradzieże.  
Wczoraj (19.06.br.), rano policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego patrolując rejon ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który spożywał alkohol na przystanku autobusowym. W sprawcy wykroczenia mundurowi rozpoznali również poszukiwanego 66 – letniego mieszkańca Oświęcimia, co potwierdzili podczas jego legitymowania.

W związku z powyższym został on zatrzymany. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu w celu odbycia pięciu dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe. 
Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję. Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.
 

Powrót na górę strony