Aktualności

„Nasza krew – nasza ojczyzna” - podsumowanie akcji

W mobilnym punkcie poboru krwi na terenie KWP w Krakowie policjanci i pracownicy cywilni oddali ponad 13 litrów krwi dla potrzebujących

20 października br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została przeprowadzona zbiórka krwi, w ramach której małopolscy policjanci i pracownicy Policji włączyli się do akcji „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”. Pobór krwi odbywał się w mobilnym punkcie z RCKiK. W dzisiejszej akcji wzięło udział 29 osób i zebrano łącznie 13 050 ml krwi. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzisiaj, dzięki wsparciu policjantów, pracowników Policji, pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach i klinikach naszego regionu.

To już 9 edycja akcji honorowego oddawania krwi, którą z inicjatywy Straży Granicznej organizują służby mundurowe dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku odbywa się w terminie 20 października – 20 grudnia 2020 r. i została objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia oraz Sekretarza Stanu – Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

  • kobieta w mobilnym punkcie oddaje krew
  • policjant w mobilnym punkcie oddaje krew, a obok pielęgniarka
  • krwiobus na parkingu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
  • policjant oddaje krew w mobilnym pukcie
  • policjant w mobilnym punkcie oddaje krew
  • policjant w mobilnym punkcie oddaje krew
Powrót na górę strony