Aktualności

Nietrzeźwa wiozła skuterem 4-letniego syna, który został poszkodowany w wypadku

Data publikacji 27.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Kętach, w powiecie oświęcimskim, wszczęli postępowanie wobec 39 – latki, która mając w organizmie 0,8 promila alkoholu, przewoziła na motorowerze swoje czteroletnie dziecko. Skuter uczestniczył w wypadku drogowym, w którym chłopiec został poszkodowany.

Wczoraj (26.06.br.), o godzinie 8 służby ratunkowe interweniowały na ulicy Spacerowej w Kętach, gdzie doszło do zderzenia jadących w tym samym kierunku: samochodu osobowego marki Fiat, którym kierowała 55- letnia mieszkanka powiatu bielskiego oraz skutera, którym kierowała 39 – letnia mieszkanka Kęt.  Do szpitala na obserwację został przewieziony czteroletni pasażer motoroweru, który w wyniku upadku na jezdnię doznał stłuczeń. Badanie stanu trzeźwości uczestniczek zdarzenia wykazało, że kierująca skuterem miała w organizmie 0,8 promila alkoholu, natomiast kierująca fiatem była trzeźwa.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego zostaną ustalone w trakcie prowadzonego postępowania. Natomiast odrębne postępowanie będzie się toczyło wobec 39 – letniej matki chłopca w związku z faktem, że kierowała skuterem w stanie nietrzeźwości, a także naraziła swoje dziecko na utratę, życia lub zdrowia. Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.  Natomiast za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Powrót na górę strony