Aktualności

Sprawca rozboju już po zarzutach

Data publikacji 29.06.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim, już po godzinie od zdarzenia zatrzymali 26 – latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 68 – letnim mieszkańcu Kęt. Sprawca napadł na mężczyznę kradnąc mu portfel w którym było kilkaset złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (26.06.br.), tuż po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez mieszkańców Kęt o pobitym mężczyźnie leżącym przy jednym z bloków mieszkalnych na Osiedlu nad Sołą w Kętach. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy wspólnie ze świadkami udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy a następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. 

Na podstawie relacji przekazanej przez świadków zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że do ataku doszło chwilę wcześniej, przed blokiem. Kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik napastnik ukradł mu portfel, po czym uciekł w stronę kęckiego basenu. Funkcjonariusze posiadając rysopis sprawcy natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Po godzinie intensywnych działań zatrzymali 26 – letniego mieszkańca Kęt mającego związek z rozbojem. Podejrzany został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut dokonania rozboju. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12  lat pozbawienia wolności.  

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie. 
Na duże podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie, którzy udzielili pomocy poszkodowanemu, wezwali służby, oraz wskazali zarówno miejsce zdarzenia, okoliczności, rysopis napastnika jak i  drogę jego ucieczki.
Policjanci apelują. Widzisz. Reaguj. 

Policjanci apelują do osób postronnych o natychmiastową reakcję w chwili, gdy na ich oczach dochodzi do przestępstwa, wykroczenia, zakłócenia ładu i porządku publicznego czy innego rodzaju zagrożenia dla bezpieczeństwa. Wystarczy powiadomić służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112. 

 

Powrót na górę strony