Aktualności

Dzięki internetowemu zgłoszeniu policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki

Data publikacji 04.07.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia naniesionego na internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję we wskazanym przez internautę miejscu na terenie gminy Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie mężczyzny za posiadanie narkotyków.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest dokładnie weryfikowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia. Tak też było wczoraj (3 lipca br.). Anonimowa osoba naniosła  na KMZB zgłoszenie dotyczące używania narkotyków w konkretnym rejonie na terenie gminy Mogilany. We wskazane miejsce, w godzinach wieczornych, udał się patrol z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych. Na miejscu mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu nerwowo się zachowywał, więc powiązali go ze zgłoszeniem i podjęli interwencję. Po wylegitymowaniu mężczyzną tym okazał się, 18-latek z gminy Mogilany.  W jego saszetce policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością mefedronu. 18-latek został przez policjantów zatrzymany pod zarzutem posiadania środków odurzających. W trakcie dalszych czynności mundurowi udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie ujawnili kolejne partie narkotyków. W domu mężczyzna przechowywał jeszcze kilka woreczków wypełnionych mefedronem, z kolei w… bokserkach ukrył przed mundurowymi 2 gramy marihuany.  Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Dzisiaj, w komisariacie, 18-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a podejrzany za nie odpowie. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić. Pamiętaj, że dzięki temu możesz przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w twojej okolicy. Reaguj na zagrożenia!

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją.

 

Zdjęcie poglądowe

 

 

Powrót na górę strony