Aktualności

W wyniku jednej kontroli kierujący otrzymał mandat za przekroczenie prędkości i zarzut posiadania narkotyków

Data publikacji 05.07.2023

Policjanci z miechowskiej drogówki podczas kontroli drogowej związanej z przekroczeniem dozwolonej prędkości zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu starachowickiego. Mężczyzna otrzymał mandat karny za przekroczenie prędkości oraz usłyszał zarzuty za posiadanie zabronionych substancji w postaci marihuany.

We wtorek (4.07.br.) przed południem policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie w miejscowości Maków zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którego kierowca jechał z prędkością 82 km/h, na odcinku o ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło u policjantów podejrzenia, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za posiadanie substancji zabronionych. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli w bagażu podręcznym należącym do 41 - latka pojemnik plastikowy z zawartością środków odurzających.

Wstępne badania zabezpieczonej substancji wskazały, że jest to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka gramów tych narkotyków. W tej sytuacji mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za takie przestępstwo, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierującego pojazdem 41-latka, policjanci ukarali również mandatem karnym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w obszarze zabudowanym w wysokości 800 zł.
 

Powrót na górę strony