Aktualności

Utonięcie w rzece Skawie

Data publikacji 07.07.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu prowadzą czynności w sprawie ustalenie okoliczności w jakich w rzece Skawie utonął 21 – letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło  5.07.2023  w Zatorze w rejonie ulicy Parkowej. Tuż po godzinie 16 wędkarz powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o młodym mężczyźnie, który znajdując się z rzece nagle zniknął pod powierzchnią wody i już nie wypłynął.
Służby wszczęły poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wyłowili mężczyznę. Została przeprowadzona resuscytacja krążeniowo – oddechowa, jednakże jego życia nie udało się uratować. Prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji.
W trakcie czynności policjanci ustalili, że w miejscu gdzie utonął mężczyzna znajdują się niebezpieczne uskoki. 
Służby apelują  do osób wypoczywających nad wodą zwłaszcza nad rzekami, o zachowanie wyjątkowej ostrożności z uwagi na zmieniające się dno i głębokość wody. Tuż przy brzegu może być bardzo płytko, natomiast kilka kroków dalej może być już bardzo głęboko. Takie załamanie głębokości może zaskoczyć nawet osobę, która dobrze pływa.
 

  • Rzeka Skawa Zator
Powrót na górę strony