Aktualności

Krakowscy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas wakacyjnego pikniku

Data publikacji 10.07.2023

6 lipca br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w wakacyjnym pikniku, organizowanym przez Stowarzyszenie „Pomoc Bliźniemu”. Wydarzenie pod hasłem „Mierz wysoko – nie pakuj uzależnień w podróż życia”, odbyło się przy Izbie Regionalnej w Niepołomicach.

Podczas spotkania z uczestnikami funkcjonariusze promowali między innymi bezpieczne zachowania w internecie, przekazując ulotki z poradami dotyczące tej tematyki. Odwiedzający policyjne stoisko profilaktyczne mogli się też dowiedzieć jak bezpiecznie spędzać wakacje.  Mundurowi promowali ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podkreślali w swoich rozmowach z uczestnikami pikniku, aby zawsze korzystać ze strzeżonych kąpielisk i zachować ostrożność podczas uprawiania sportów wodnych i plażowania. Dorosłym funkcjonariusze przypominali o obowiązku pilnowania swoich pociech nie tylko podczas odpoczynku nad wodą, ale również w czasie podróży i wakacyjnego zwiedzania.
Dla najmłodszych policjanci przygotowali kolorowanki i krzyżówki, które maluchy chętnie wypełniały i kolorowały. Dzieci mogły też odbić swoje linie papilarne na karteczkach, które zachowały na pamiątkę, albo przybić na ręce pieczątkę z wizerunkiem policyjnej maskotki – Inspektora Wawelka. 
 

  • dziecko pozuje do pamiątkowego zdjęcia z policjantką i policjantem, w tle uczestnicy pikniku
  • na stole leżą ulotki informacyjne dla uczestników pikniku
  • osoby stoją przy policyjnym stoisku profilaktycznym
Powrót na górę strony