Aktualności

Debata społeczna dąbrowskiej Policji

Data publikacji 17.07.2023

W czwartek (13.07.2023r.) w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” w budynku Centrum Polonii-Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu, odbyła się debata społeczna pt. „Dewastacja mienia, problem grupowania się osób, zaśmiecania i spożywania alkoholu na terenie Centrum Polonii-Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu”. Policjanci wspólnie z uczestnikami dyskutowali na tematy związane z bezpieczeństwem lokalnym, zwłaszcza przypadkami zakłócania porządku publicznego. Była to również okazja do promocji programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć, który przywitał uczestników. W przedsięwzięciu uczestniczyła dyrekcja Centrum Polonii, przedstawiciele władz lokalnych, placówki oświatowej mieszczącej się na terenie kompleksu, rady sołeckiej oraz mieszkańcy. Celem spotkania była wymiana informacji, spostrzeżeń oraz dyskusja dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa na poziomie lokalnym na terenie oraz w rejonie Zespołu Dworsko - Parkowego. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego przedstawił analizę ilości interwencji zgłoszonych przez mieszkańców, a także zgłoszeń na Krajowej mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w zakresie dewastacji mienia, zakłócenia porządku publicznego. Policjanci dokonali prezentacji działań profilaktycznych i represyjnych, które realizują funkcjonariusze w tym obszarze. 

W ramach debaty mundurowi promowali aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, „Moja Komenda” i program „Dzielnicowy bliżej nas”. Na koniec spotkania odbyła się dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski i sugestie związane z bezpieczeństwem na terenie Centrum Polonii-Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.
 

Powrót na górę strony