Aktualności

Działania dzielnicowych ze Słomnik na rzecz bezpieczeństwa osób starszych

Data publikacji 21.07.2023

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Słomnikach przeprowadzili prelekcje o zagrożeniach, w którym udział więzili członkowie Klubu Seniora w Zastawie. Policjanci opowiedzieli o oszustwach, na które narażone są osoby starsze i zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To kolejne działania mundurowych na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

18 lipca br. w ramach realizacji programu „Bezpieczny Senior”, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Słomnikach zorganizowali spotkanie z osobami starszymi z Klubu Seniora w Zastawie. Jego głównym celem było uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji jak postępować w przypadku danego zagrożenia.
Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często na swoje ofiary wybierają osoby starsze i samotne. Przypomnieli o metodach, jakie najczęściej stosują przestępcy, w szczególności o oszustwach „na wnuczka”, „na policjanta”,  czy „domokrążcę”. Seniorzy mieli również okazję dowiedzieć się wiele na temat własnego bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Policjanci omówili możliwe zagrożenia wynikające z cyberprzemocy. Dodatkowo przypomnieli o numerze alarmowym 112.
Na spotkaniu nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowi wręczyli każdemu z uczestników element odblaskowy i przypomnieli o obowiązku ich używania, w szczególności po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach. 
Na koniec spotkania seniorzy, korzystając z okazji zbliżającego się „Święta Policji”, złożyli policjantom najserdeczniejsze życzenia i podziękowali za dotychczasową służbę oraz prowadzone działania mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.
FOTO: Klub Seniora w Zastawie
 

  • dwóch policjantów prowadzących prelekcje, przed nimi, a tyłem do zdjęcia siedzący sieniorzy
  • dwóch policjantów siedzących podczas prowadzonej prelekcji, obok nich stojąca kobieta
Powrót na górę strony