Aktualności

„Bezpieczne wakacje” – spotkania z młodzieżą wypoczywająca na terenie powiatu olkuskiego

Data publikacji 21.07.2023

Wspólne działania informacyjno-edukacyjne Policji i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu prowadzone wśród dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu olkuskiego odbywają się cyklicznie. Głównym celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa uczestników letniego wypoczynku. W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach, dzielnicowi z Komisariatu w Wolbromiu wspólnie z pracownikami Sanepidu przekazywali informacje o zagrożeniach, na które mogą być narażeni młodzi ludzie w czasie wakacji

Wczorajsze spotkania (20.07. br.) odbyły się w dwóch grupach w Szkole Podstawowej w Jaroszowcu i Leśnym Zakątku, gdzie przebywała grupa młodzieży polsko-niemieckiej.  Dzisiaj dzielnicowy wraz z pracownikiem sanepidu odwiedzili dzieci wypoczywające w Hostelu Jurajskim w Domaniewicach.  
Mundurowi podczas wizyty rozmawiali z uczestnikami m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, kontaktach z osoba obcą, zagrożeniach w Sieci a także o narkotykach i dopalaczach. Policjanci i pracownicy sanepidu uświadamiali młodzież o konsekwencjach, jakie  wynikają, z zażywania nielegalnych środków. 
Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje” zachęcili także do wzięcia udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Artystyczny przeWodnik” przekazując materiały edukacyjno-informacyjne ufundowane przez fundację PZU. Podczas spotkania w  Jaroszowcu funkcjonariusze dokonali kontroli basenu, na którym młodzież odbywała zajęcia, pod kątem bezpieczeństwa i wyposażenia znajdującego się na tym obiekcie. 
Wizyty była również okazją do przeprowadzenia kontroli  pod kątem warunków epidemiologiczno-sanitarnych oraz  sprawdzenia sprawowania opieki nad najmłodszymi. 
 

Powrót na górę strony