Aktualności

"Bezpieczny motocyklista" – piątkowe działania olkuskich policjantów

Data publikacji 24.07.2023

W miniony piątek (21. 07. br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili akcję „Bezpieczny Motocyklista”. Mundurowi kontrolowali kierujących jednośladami, sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Takie działania podejmowane są na drogach powiatu olkuskiego i mają charakter cykliczny.

Do działań policjanci wykorzystali  oznakowane radiowozy oraz motocykle i sprzęt do rejestrowania wykroczeń. Celem mundurowych było egzekwowanie od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym. Policjanci kontrolowali również trzeźwość kierowców. W tym dniu policjanci skontrolowali 28 motocyklistów, zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, ujawnili 1 kierującego, który nie posiadał odpowiednich dokumentów do kierowania motocyklem. 
Po godzinie 15 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę motocykla. Mężczyzna, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 120 km/h. Za powyższe wykroczenie policjanci nałożyli na kierowcę Yamahy mandat karny w wysokości 2 tysiące złotych i zatrzymali mu prawo jazdy.  
Na drogach powiatu olkuskiego można spotkać coraz więcej miłośników jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, co często  prowadzi do  wypadków z udziałem motocyklistów. Dlatego apelujemy do motocyklistów jak również do pozostałych uczestników ruchu drogowego o bezpieczną i rozważną jazdę, zgodną z przepisami i umiejętnościami, jak również o Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu.
 

Powrót na górę strony