Aktualności

Policjanci z Brzeska zwalczają ryzykowne zachowania kierowców na drodze

Data publikacji 24.07.2023

Sygnały od mieszkańców są dla policjantów niezwykle cenną wskazówką w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań kierowców na drodze.

W miniony weekend w piątek i w sobotę (21 i 22 lipca br.) w godzinach wieczorowo-nocnych na głównych ciągach komunikacyjnych Brzeska w rejonie ulic Kopernika, Solskiego, Głowackiego, Kościuszki oraz Mickiewicza policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie agresywnych i niebezpiecznych zachowań na drodze oraz eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. Z sygnałów od mieszkańców wynikało, że kierowcy nagminnie przekraczają dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym, wykonują nieprawidłowe manewry wyprzedzania oraz poruszają się niesprawnymi technicznie pojazdami z głośnymi wydechami.

Policjanci skontrolowali 55 pojazdów, a w wyniku ujawnionych naruszeń nałożyli 28 mandatów karnych, skierowali 3 wnioski o ukaranie do Sądu oraz pouczyli 9 osób. Zatrzymali 3 prawa jazdy, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ponadto mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, w większości za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

 

Powrót na górę strony