Aktualności

Podsumowanie weekendowych działań krakowskiej drogówki przeciwko wykroczeniom w ruchu drogowym i nielegalnym wyścigom

Data publikacji 24.07.2023

W piątek i sobotę (21 i 22.07.br.)policjanci krakowskiej drogówki podejmowali działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. To kolejne działania funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie wymierzone w kierowców nieprzestrzegających przepisów drogowych.

21 i 22 lipca br. policjanci kontrolowali miejsca, w których pojawiają się miłośnicy nielegalnych rajdów, niejednokrotnie stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym i zakłócając spokój mieszkańcom Krakowa. Działania funkcjonariuszy skierowane były do wszystkich uczestników ruchu drogowego, popełniających wykroczenia drogowe, dodatkowo policjanci prowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom.
Podczas trwania akcji krakowska drogówka  przeprowadziła 484 kontrole, nałożono 403 mandaty karne, sporządzono 8 wniosków do Sądu o ukaranie, ujawniono 5 nietrzeźwych kierujących,  ponadto zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych i zatrzymano 4 prawa jazdy. 
Zapowiadane są kolejne takie akcje mające na celu zapobieganie organizacji nielegalnych wyścigów  na terenie miasta. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają, że takie rajdy niosą ze sobą ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo. Warto przypomnieć, że na terenie miasta funkcjonuje legalny tor przy ul. Rzepakowej, gdzie entuzjaści motoryzacji mogą doskonalić swoje umiejętności w sposób legalny i bezpieczny. 
Staramy się każdorazowo interweniować  w miejscach gdzie może dochodzić do organizacji nielegalnych wyścigów. W tym celu zbieramy informacje w możliwych źródłach. Pomocne są także zgłoszenia nadsyłane  do nas przez mieszkańców. 
Informacje o nielegalnych wyścigach można  zgłaszać - nawet anonimowo - do lokalnych jednostek Policji , w trakcie zdarzenia  na numer 112,  jako miejsce gdzie to zjawisko się powtarza – na internetowej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
 

  • policjanci kontrolują nissana
  • policjanci kontrolują samochów
  • kontrola samochodowa
  • policjanci z drogówki kontrolują
Powrót na górę strony