Aktualności

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie 50-letniego kierowcy

Data publikacji 26.07.2023

W poniedziałek 24 lipca 2023 roku, w Przytkowicach (pow. wadowicki), na drodze wojewódzkiej nr 953, policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, zauważyli samochód marki Opel, którego kierujący przekraczał dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Po wykonaniu pomiaru prędkości okazało się, że jedzie on o 24 km/h  za szybko. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której uwagę funkcjonariuszy zwróciła woń alkoholu wydobywająca się z ust 50-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, wobec czego prawo jazdy zostało kierującemu zatrzymane, a za przestępstwo drogowe mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, oprócz kary grzywny grozi również kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę w takim stanie narażamy się nie tylko na poważne konsekwencje prawne ale przede wszystkim na ryzyko spowodowania ogromnej tragedii, której skutki pozostaną z nami na całe życie.      
 

Powrót na górę strony