Aktualności

Nieletni motocykliści uciekali przed policjantami

Data publikacji 26.07.2023

Dwaj motocykliści na widok radiowozu podjęli ucieczkę. Jak się okazało, mieli zaledwie 13 i 14 lat, a powodem ucieczki był brak uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo motocykle, którymi się poruszali nie zostały dopuszczone do ruchu. Teraz o ich karze zdecyduje sąd rodzinny.

W niedzielę (23 lipca br.) policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych podczas patrolu, w jednej z miejscowości gminy Mogilany, zauważyli dwóch mężczyzn w kaskach, obok których stały zaparkowane motocykle typu cross. Mężczyźni Ci widząc zbliżający się radiowóz, szybko wsiedli na motocykle i odjechali, poruszając się po drodze publicznej. Kiedy policjanci ruszyli za nimi, wydając przy tym wyraźne sygnały świetlno – dźwiękowe kierujący zlekceważyli je i kontynuowali ucieczkę z jeszcze większą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Po chwili jeden z motocyklistów postanowił się jednak zatrzymać. Okazało się, że to 14-latek, nieposiadający uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Nieletni został zatrzymany.
Kolejno policjanci ustalili personalia drugiego uciekiniera, którym okazał się 13-latek i zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Podobnie jak jego kolega nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykla, który również nie został dopuszczony do ruchu. 
Swoim zachowaniem nieletni popełnili dwa wykroczenia kierowania pojazdu pomimo braku uprawnień oraz pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Zarzuca się im także niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej, co z kolei  jest przestępstwem. O rodzaju kary dla nieletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny. 
 

Powrót na górę strony