Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży katalizatora

Data publikacji 28.07.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku, dzięki spostrzegawczości i czujności mieszkańca Chełmka zatrzymali dwóch złodziei, którzy pod osłoną nocy skradli katalizator z pozostawionego na parkingu samochodu.

W nocy z 13/14 lipca 2023 tuż przed godziną 2 policjanci od oficera dyżurnego otrzymali polecenie, udania się na ulicę Żeromskiego w Chełmku, gdzie mieszkaniec słyszał dźwięk szlifierki kątowej, dobiegający z osiedlowego parkingu. Zgłaszający przekazał również, że kiedy ucichł dźwięk szlifierki z parkingu pospiesznie wyjechała biała toyota. Ta wskazówka okazała się niezwykle ważna ponieważ, w drodze na miejsce zdarzenia mundurowi zauważyli taką właśnie toyotę. Kierowca otrzymał sygnał do zatrzymania się. Kiedy zjechał na pobocze policjanci przystąpili do kontroli drogowej. Pojazdem podróżowało dwóch mieszkańców Krakowa 22 i 25 – letni. Podczas czynności na tylnym siedzeniu pojazdu policjanci zauważyli szlifierkę kątową, a w bagażniku znaleźli katalizator samochodowy zawinięty w folię bąbelkową i koc. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że katalizator został skradziony z samochodu marki Opel zaparkowanego na parkingu przy ulicy Krakowskiej w Chełmku. W związku z powyższym obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży.
Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo.
Na duże podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje czujny mieszkaniec Chełmka. Mężczyzna wiedział, że trzeba reagować, gdy w środku nocy z parkingu dochodzi dźwięk szlifierki kątowej. Wykonał telefon na numer alarmowy 112 i podał cenne wskazówki, dzięki którym policjanci szybko zatrzymali sprawców.

 

Powrót na górę strony