Aktualności

Pijany kierowca quada doprowadził do wypadku

Data publikacji 31.07.2023

28 lipca br., tuż przed godziną 19 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kęckie Góry Południowe, gdzie doszło do wypadku quada, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień, natomiast jego pasażer posiadał narkotyki. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 27 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, kierując quadem z przyczepką, na której wiózł węgiel, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w dwa zaparkowane przy jezdni samochody: volkswagena i mazdę.

W wyniku wypadku kierujący quadem doznał poważnego urazu nogi oraz ogólnych potłuczeń. Pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania, a w jego organizmie znajdowały się 3 promile alkoholu. Pasażerem pojazdu był 38 – letni mieszkaniec Bielska – Białej, który nie doznał obrażeń ciała. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu, ponadto policjanci zabezpieczyli przy nim woreczek z niewielką ilością suszu roślinnego (marihuany).
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony