Aktualności

Bezpieczny Motocyklista – wakacyjne działania małopolskich policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 31.07.2023

W trosce o bezpieczeństwo motocyklistów, w niedzielę tj. 30 lipca br. na terenie województwa małopolskiego zostały przeprowadzone działania pn. „Bezpieczny Motocyklista”.

Podczas tych jednodniowych działań, policjanci skontrolowali prawie 700 kierujących motocyklami. Ujawnili 120 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 21 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy. Ponadto ujawniono 10 kierujących nie posiadających uprawnień do kierowania motocyklami oraz zatrzymano 24 dowody rejestracyjne - głównie za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów. 
Od początku roku, na małopolskich drogach doszło do 110 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęło 9 kierujących motocyklami, a 103 zostało rannych. Biorąc po uwagę dane statystyczne, w bieżącym roku (w porównaniu do roku ubiegłego), liczba wypadków z udziałem motocyklistów oraz osób rannych uległa zmniejszeniu prawie o 30 %, a liczba zabitych spadła o 25 %.
Działania „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie są prowadzone cyklicznie, zwłaszcza  w weekendy kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe. 

Powrót na górę strony