Aktualności

Zatrzymanie trzech osób poszukiwanych

Data publikacji 02.08.2023

Niemal codziennie chrzanowscy policjanci zatrzymują osoby poszukiwane, które ukrywają się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. Zdarza się tak, że zostają one zatrzymane podczas kontroli drogowej, w miejscu zamieszkania, a także dzięki skutecznym działaniom operacyjnym kryminalnych. W jednym dniu, trzy osoby poszukiwane wpadły w ręce .

Każdego dnia, do chrzanowskiej komendy, a także komisariatów podległych wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których mundurowi prowadzą poszukiwania. Wczoraj tj. 1 sierpnia br., w godzinach rannych kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali małżeństwo poszukiwane nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego  i zakładu karnego za liczne włamania i kradzieże. 64 -latek najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym, a jego żona na 1 rok i trzy miesiące trafiła do aresztu śledczego. 
Tego samego dnia, wieczorem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Libiążu na ul. Chełmońskiego zatrzymali 47-latka, który w zakładzie karnym będzie odbywał zastępczą karę aresztu w wymiarze 121 dni.


Przypominamy!
Kto pomaga sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 

Powrót na górę strony