Aktualności

Udany pościg za złodziejem samochodu

Data publikacji 03.08.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim, podczas pościgu odzyskali skradzione audi i zatrzymali sprawcę kradzieży. 

1 sierpnia br. tuż po godzinie 14, policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zostali powiadomieni o kradzieży samochodu marki Audi z jednego z parkingów na terenie miejscowości. Z relacji pokrzywdzonego, mieszkańca gminy Kęty wynikało, że auto zostało skradzione w czasie, gdy on przebywał w pracy. Informacja o zdarzeniu natychmiast trafiła do wszystkich patroli na terenie powiatu oświęcimskiego, a także do innych jednostek Policji na terenie kraju.

W trakcie prowadzonych poszukiwań jeden z patroli zauważył poszukiwany pojazd na ulicy Przemysłowej w Brzeszczach.  Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, na co kierujący zareagował znacznie przyspieszając. Wszczęto pościg. Pojazd został zatrzymany na ulicy Nowa Kolonia. Okazało się, że podróżowało nim dwóch mieszkańców Brzeszcz.

Kierującym był 24 – latek, który nie posiadał uprawnień, a pasażerem był jego 20 – letni znajomy. W związku z podejrzeniem dokonania kradzieży samochodu obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Audi zostało zabezpieczone, a następnie zwrócone właścicielowi. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kradzieży pojazdu dokonał 24 – latek. Został mu przedstawiony zarzut kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Za oba przestępstwa grozi kara po pięć lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony