Aktualności

Pościg za pijanym kierowcą 

Data publikacji 07.08.2023

Nawet 5 lat więzienia może grozić kierowcy opla, który zlekceważył wydane przez policjantów polecenie zatrzymania się i zaczął uciekać. Po około 2,5 kilometrowym pościgu zatrzymali kierowcę, który jak się okazało był pijany. 

7 sierpnia br. około godz. 7.30 dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini został poinformowany o podjęciu przez patrol ruchu drogowego z Chrzanowa pościgu za kierowcą opla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Kopalnianej w Trzebini. Funkcjonariusze  po około 2,5 km ucieczce, w miejscowości Myślachowice zatrzymali 51 – latka. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie 2,2 promila. Stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się w sądzie, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ponadto jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku.
 

Powrót na górę strony