Aktualności

STOP agresywnym zachowaniom na drogach Sądecczyzny, czyli kolejne weekendowe działania drogówki

Data publikacji 08.08.2023

23 ujawnione wykroczenia drogowe, w tym 15 przypadków przekroczeń dopuszczalnej prędkości to efekt nocnych działań kontrolnych, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród piratów drogowych.

Działania kontrolne przeciwko agresywnym zachowaniom na drogach Sądecczyzny są cyklicznie powtarzane przez sądeckich policjantów. Przeprowadzane akcje są też wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym i odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców. 
Pomimo złych warunków atmosferycznych w czasie działań w nocy z soboty na niedzielę (tj. 5/6 sierpnia br.) policjanci ujawnili 23 wykroczenia drogowe z czego, aż 15 dotyczyło przekroczenia limitów prędkości. Dwóch kierujących nie stosowało się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, a kolejnych trzech nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Ponadto w sobotę na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu policjanci zatrzymali kierującego rowerem, który w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.
Przypominamy, że każdy może poinformować Policję np. o miejscu, gdzie kierowcy przekraczają prędkość, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub wysyłając zarejestrowany materiał filmowy z agresywnym zachowaniem innego uczestnika ruchu na adres mailowy: stopagresjidrogowej@nowy-sacz.policja.gov.pl
 

Powrót na górę strony