Aktualności

Grupa Speed w akcji

Data publikacji 08.08.2023

Policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W poniedziałek tj. 7 sierpnia br. policjanci grupy SPEED Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, w ciągu trzech godzin zatrzymali trzy prawa jazdy. Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze w godzinach porannych pełnili służbę na jednej z dróg powiatowych w miejscowości Gdów w powiecie wielickim.  Około godziny 7:40, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel, który poruszał się z prędkością 102 km/h. Kolejna zatrzymana do kontroli drogowej osoba prowadziła pojazd z prędkością 119 km/h, a trzeci z kierujących poruszał się  z prędkością 106 km/h. Ujawnione przez policjantów wykroczenia są rażącymi naruszeniami prawa. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych wypadków drogowych. Kierujący oprócz zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy miesiące zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami, które na ich koncie będą aktywne przez 2 lata licząc od momentu zapłacenia grzywny. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości między 61 – 70 km/h grzywna wynosi 2 tys. zł oraz 14 pkt. karnych natomiast za przekroczenie prędkości między 51 – 60 km/h grzywna wynosi 1500 zł oraz 13 pkt. karnych.

Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Trwają wakacje, czas relaksu i wypoczynku jednakże nie możemy zapominać  o rozwadze i rozsądku na drodze. Zadbajmy w tym czasie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony