Aktualności

Pędził 112 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 11.08.2023

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującego, który poruszał się z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy, otrzymał 14 punktów karnych i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych.

Wczoraj (10.08.br.), funkcjonariusze z Dąbrowy Tarnowskiej, nadzorując ruch pojazdów na ul Żabieńskiej, około godz. 18.30., zatrzymali do kontroli 30-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego. Mężczyzna w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 112 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu audi prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat w wysokości 2000 zł. 30-latek otrzymał także 14 punktów karnych.

Zgodnie z przepisami, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego musi „pożegnać się" z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.
 

Powrót na górę strony