Aktualności

Złodzieje którzy okradli sklep w Świętokrzyskiem zostali zatrzymani pod Miechowem

Data publikacji 11.08.2023

Policjanci miechowskiej drogówki zatrzymali dwóch sprawców kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z marketów na terenie województwa świętokrzyskiego. Sprawcom grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W środę (9.07 br.), oficer dyżurny miechowskiej komendy otrzymał informacje, że w miejscowości Kazimierza Wielka w woj. świętokrzyskim, w jednym z tamtejszych marketów doszło do kradzieży sklepowej, a sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku samochodem osobowym marki Renault. Istniało prawdopodobieństwo, że sprawcy mogą jechać w kierunku Małopolski. Oficer dyżurny polecił zatem udać się funkcjonariuszom ruchu drogowego na drogę wojewódzką, DW 783, którą ewentualnie mogliby się poruszać sprawcy kradzieży. 
Policjanci, podczas patrolu wymienionej drogi zauważyli opisany w komunikacie samochód i po krótkim pościgu zatrzymali go do kontroli drogowej. Wewnątrz pojazdu marki Renault, który kontrolowali, znaleźli artykuły biurowe w postaci długopisów, zeszytów, klei, ołówków, kredek, artykułów spożywczych, kamerę sportową oraz dwa pojemniki plastikowe. Sprawcy jak się okazało, nie zdążyli zapakować do samochodu wszystkich skradzionych rzeczy i pozostawili niektóre przedmioty w wózku na parkingu sklepu.

Złodziejami okazała się para mieszkańców powiatu miechowskiego, 39-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna. Zatrzymani zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, gdzie usłyszą zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży. Grozi im teraz kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony