Aktualności

Długi sierpniowy weekend – podsumowanie bezpieczeństwa na terenie powiatu suskiego

Data publikacji 17.08.2023

Każdy długi weekend, kiedy pogoda dopisuje jest okresem intensywnej pracy dla policjantów. Podczas minionego weekendu, policjanci na terenie powiatu suskiego podejmowali 157 interwencji w tym 16 interwencji domowych. W tym czasie doszło do 10 kolizji oraz do jednego wypadku drogowego, w którym  jedna osoba została ranna.  Ujawnionych zostało 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, w tym 19-letnia kierująca mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie, spowodowała kolizję.

Podczas kilku dni wolnego od pracy, wiele osób decyduje się na podróż. Mundurowi w takim okresie, pełniący służbę na drogach skupiają uwagę , m.in. na stanie  trzeźwości kierujących, stanie technicznym pojazdów i prędkości  z jaką kierujący poruszają się po drogach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ujawnili 63 wykroczenia, z których aż 57 stanowiło przekroczenie prędkości. Mimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych o negatywnych skutkach kierowania pod wpływem alkoholu, nie zabrakło kierujących, którzy nadal ryzykowali jazdę w takim stanie.

W sobotę, po godzinie 22:00 w Zawoi został ujęty przez mieszkańca tej miejscowości 18-latek, który poruszał się motorowerem mając 1,8 promila. W poniedziałek, około godziny 18:30 na ulicy Wolności w Makowie Podhalańskim doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało, ale 19-letania kierująca, która najechała na tył poprzedzającego pojazdu znajdowała się w stanie nietrzeźwości, mając 1,65 promila  alkoholu w organizmie. Kolejnych dwóch kierujących z procentami w organizmie, policjanci ujawnili we wtorkowy poranek. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 35-letniej kierującej samochodem marki Toyota wykazało 0,6 promila natomiast 61-letniego kierującego samochodem marki Nissan – 0,58 promila. Do wypadku, w którym ucierpiała jedna osoba, doszło w Zawoi w poniedziałek, gdzie kierujący motocyklem marki Honda nie dostosował prędkości podczas wykonywania skrętu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala została zabrana z obrażeniami, pasażerką motocykla.   
Na suskich drogach poza kierującymi pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają w takim stanie na rower. W poniedziałek po godzinie 21:00 policjanci udali się na interwencję do Skawicy, gdzie kierujący rowerem nie zważając na innych uczestników ruchu wsiadł na swój pojazd jednośladowy mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że osoba, która prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.
 

Powrót na górę strony