Aktualności

Krakowscy policjanci promowali bezpieczeństwo podczas koncertu w Woli Więcławskiej

Data publikacji 21.08.2023

Krakowscy policjanci pojawiają się na imprezach plenerowych aby upowszechniać zasady bezpieczeństwa wśród uczestników takich wydarzeń. Funkcjonariusze dzielą się wiedzą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, w podróży i w życiu codziennym.

15 sierpnia br., funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojawili się Woli Więcławskiej aby podczas koncertu „Po Niebie Po Ziemi” zorganizowanym na terenie Centrum Macierz Polonii, promować zasady bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji rozmawiali z odwiedzającymi stoisko profilaktyczne, na temat zasad obowiązujących w czasie wypoczynku w górach i na terenach wiejskich. Nawiązując do akcji edukacyjno – informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi udzielali rad dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad akwenami.

U policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego można było zasięgnąć informacji odnośnie obowiązujących przepisów zarówno tych dotyczących kierowców, jak i użytkowników rowerów i hulajnóg, a także pieszych. Funkcjonariusze z Wydziału Techniki Kryminalistycznej opowiadali o swojej pracy i zabezpieczaniu śladów na miejscu przestępstwa. Jak zawsze dużo emocji wzbudziła obecność przewodnika psów służbowych z Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który na spotkanie z uczestnikami koncertu przybył ze swoim czworonożnym podopiecznym. Zainteresowanym przedstawiał kulisy swojej pracy, a także wyjaśniał jak wygląda szkolenie psów i jak dzięki swojemu świetnemu węchowi pomocne są te zwierzęta w policyjnej pracy.

Wszyscy tego dnia nie tylko dobrze się bawili, ale również uzyskali cenną wiedzę na temat bezpiecznych zachowań.

Powrót na górę strony