Aktualności

Dzięki międzynarodowej współpracy służb, policjanci ustalili świadka wypadku drogowego, w którym zginęły 4 osoby

Data publikacji 23.08.2023

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dzięki międzynarodowej współpracy służb ustalili poszukiwanego świadka śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w lipcu w Krakowie.

15 lipca ok. godz. 3 przy moście Dębnickim w  Krakowie doszło do wypadku samochodu m-ki Renault Megane, w którym śmierć poniósł 24-letni kierowca i 3 młodych pasażerów.  Na miejscu policjanci pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Krakowa – Krowodrzy i przy współudziale biegłego z zakresu  wypadków drogowych przeprowadzili szczegółowe oględziny, sporządzając dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczając ślady kryminalistyczne.  W toku prowadzonego postępowania policjanci  wykonali szereg czynności operacyjnych i procesowych polegających m.in. na  ustaleniu i zabezpieczeniu zapisów monitoringu, ustaleniu i przesłuchaniu świadków, aby wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.  W śledztwie konieczne stało się także przesłuchanie pieszego, który chwilę przed dachowaniem renault próbował przejść przez jezdnię.

Ustaleniem tożsamości zarejestrowanego na nagraniu ulicznego monitoringu mężczyzny, zajęli się funkcjonariusze  z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dzięki skrupulatnej analizie dziesiątek zabezpieczonych nagrań z kamer, policjanci odtworzyli trasę, pokonaną przez świadka do miejsca, gdzie miał przechodzić przez Aleje. Te ustalenia doprowadziły krakowskich kryminalnych do szybkiego wytypowania mężczyzny. Już 27 lipca br. policjanci poznali personalia przechodnia, którym z dużym prawdopodobieństwem był zagraniczny turysta. W kwestii potwierdzenia jego tożsamości, funkcjonariusze zwrócili się do oficera łącznikowego Policji  jednego z krajów spoza Unii Europejskiej. Wczoraj (22 sierpnia br.) krakowscy policjanci otrzymali odpowiedź o zgodności przesłanych danych personalnych. 

 

Powrót na górę strony